Zwroty

Dokonaj zwrotu w szybki i łatwy sposób! Wypełnij formularz zwrotu, zapakuj bezpiecznie przesyłkę i nadaj ją do nas!

JAK DOKONAĆ ZWROTU ?

KROK 1: WYPEŁNIJ FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Termin na odstąpienie od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa wynosi 14 dni. Początek biegu 14-dniowego terminu na odstąpienie od umowy zawartej na odległość zależy od charakteru transakcji:

• umowa sprzedaży pojedynczego towaru – termin należy liczyć od otrzymania towaru przez konsumenta lub osobę przez niego wskazaną;

• umowa sprzedaży obejmująca wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – początek terminu jest liczony od otrzymania przez konsumenta ostatniego towaru, partii lub części;

• umowa sprzedaży polegająca na regularnym dostarczaniu towarów przez określony czas – rozpoczęcie biegu terminu zależy od daty otrzymania przez konsumenta pierwszego towaru.

Jako Konsument możesz odstąpić od umowy poprzez złożenie stosownego oświadczenia. Najlepiej jak poinformujesz nas o tym pisemnie poprzez e-mail (hello@pannalampa.pl) lub wyślesz oświadczenie tradycyjną pocztą. Oświadczenie możesz sformułować samodzielnie lub możesz skorzystać z naszego, gotowego formularza.

Po otrzymaniu Twojego odstąpienia od umowy drogą elektroniczną potwierdzimy niezwłocznie jego otrzymanie poprzez odpowiedź na Twojego e-maila.

Nie podlegają zwrotom wszystkie produkty wykonane na indywidualne zamówienie (adaptacja projektu, zmiany w wymiarach, indywidualnie dobrana kolorystyka).

FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY możesz pobrać »tutaj«

 

KROK 2: NADAJ PRZESYŁKĘ

Towar wraz z formularzem zwrotu (opcjonalnie) z dopiskiem ZWROT odeślij na adres:

SOLANO PAULINA CIEKOT - PANNALAMPA.PL
ul. Szajnowicza - Iwanowa 55 lokal 3
42-202 Częstochowa

Jest to jedyny i właściwy adres do odesłania zwracanego towaru (MAGAZYN ZWROTÓW). Konsument pokrywa wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (np. koszty opakowania, zabezpieczenia, nadania).

Pamiętaj, aby przed dokonaniem wysyłki zwracanego towaru odpowiednio go zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami! Jako Konsument jesteś odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób. Masz prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób w jaki mógłbyś to uczynić w sklepie stacjonarnym. Nie możesz jednak używać rzeczy w sposób nieograniczony. Przedsiębiorca ma prawo obciążyć Cię dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem wartości towaru. W tej sytuacji, jeżeli Konsument będzie chciał odstąpić od umowy, może ponieść odpowiedzialność za pogorszenie stanu zwracanej rzeczy.

Konsument jest zobowiązany odesłać towar niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Do zachowania 14-dniowego terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. Jeżeli konsument nie uczyni tego w tym czasie, odpowiada przed przedsiębiorcą za skutki swojej zwłoki, ale nie rzutuje to na skuteczność samego rozwiązania umowy w wyniku złożonego oświadczenia o odstąpieniu od niej (czyli opóźnienie zwrotu nie wpływa na skuteczne rozwiązanie umowy). 

W razie odstąpienia od umowy uważa się umowę za niezawartą. Zarówno przedsiębiorca jak i konsument mają w związku z tym określone zobowiązania.

Oświetlenie i lampy są szczególnie podatne na uszkodzenia – polecamy opatrzenie przesyłki w dodatkowe etykiety bezpieczeństwa (np. „OSTROŻNIE”, „UWAGA SZKŁO”, itp.). Pozwoli to zminimalizować ryzyko ewentualnych uszkodzeń (które mogą Cię obciążyć).

Każda zwracana lampa jest skrupulatnie sprawdzana przez Dział Reklamacji, który może odrzucić Twój zwrot w przypadku, gdy lampa jest uszkodzona lub nosi ślady użytkowania.

Kiedy Twoja przesyłka do nas dotrze otrzymasz e – mail z informacją o zmianie statusu zamówienia na:
• ZWRÓCONE – zawartość przesyłki zwrotnej jest w 100% zgodna z deklaracją zwrotu – przesyłka i produkty w niej zawarte nie są uszkodzone, nie noszą śladów eksploatacji, itp.
• ODRZUCONE – zwracany produkt nosi ślady używania, jest uszkodzony, przesyłka jest uszkodzona w transporcie z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń.

W tej sytuacji niezwłocznie kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy nasze stanowisko. W przypadku, gdy przesyłka jest uszkodzona – prześlemy Ci protokół szkody sporządzony z kurierem podczas dostarczenia przesyłki (jeśli to możliwe) oraz zdjęcia pokazujące uszkodzenia kartonu i produktów. W tej sytuacji dostarczenie uszkodzonego towaru rodzi odpowiedzialność po Twojej stronie. 

Nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania Twojego oświadczenia – zwrócimy wszystkie dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia towaru. Środki zostana przez nas zwrócone w ten sam sposób, jakiego wcześniej użyłaś/-eś, chyba że wyraziłaś/-eś zgodę na inną formę zwrotu wpłaconych środków.

Na podstawie art. 32 ustawy o prawach konsumenta możemy wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do chwili otrzymania zwracanej rzeczy lub potwierdzenia jej odesłania (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

 

KROK 3: POTWIERDŹ OTRZYMANIE FAKTURY KORYGUJĄCEJ (TYLKO DLA PŁATNIKÓW U KTÓRYCH DOKUMENTEM KSIĘGOWYM JEST FAKTURA VAT)

Po sprawdzeniu stanu zwracanych produktów pracownik Działu Reklamacji wystawi fakturę korygującą i prześle ją na adres e-mail podany podczas składania zamówienia.

Prosimy o potwierdzenie jej odbioru z informacją o dacie jej otrzymania lub jej podpisanie i przesłanie e-mailem lub tradycyjną pocztą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl