Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Jeżeli urządzenie, opakowanie, instrukcja obsługi lub inne elementy są oznaczone symbolem przekreślonego kołowego kontenera na odpady oznacza to, że urządzenie powinno być zbierane oddzielnie zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/19/UE. Zużytego sprzętu nie należy wyrzucać z innymi odpadami domowymi ani traktować jako odpad komunalny. Wyrzucanie elektrośmieci do kontenera stanowi zagrożenie dla środowiska.

Zużyte urządzenie należy przekazać do punktu selektywnej zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zorganizowanego przez władze lokalne. Segregacja i przekazywanie urządzeń do recyklingu, odzysku i utylizacji pomaga chronić środowisko przed zanieczyszczeniem, zmniejsza zużycie zasobów naturalnych i obniża koszty produkcji nowych urządzeń. Właściwa utylizacja i złomowanie minimalizują negatywny wpływ na środowisko i zdrowie człowieka.

Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1688) jako Sprzedawcy mamy obowiązek odebrać od Ciebie zużyty sprzęt elektryczny.

Jeśli kupujesz nowy sprzęt - możesz odać zużyty sprzęt w wybranych sklepach lub zbiórki odpadów.

KUPUJESZ NOWY - ODDAJ NAM STARY!

Kupując u nas nowy sprzęt elektroniczny lub elektryczny, możesz bezpłatnie przekazać nam swój stary sprzęt. Warunkiem jest, aby był on tego samego typu i spełniał podobne funkcje co nowy. Na przykład, jeśli kupujesz nowy monitor, możesz oddać nam swój stary monitor.

JAK PRZEKAZAĆ NAM ZUŻYTY SPRZĘT?

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 518 145 876 lub na adres e-mail reklamacje@lysne.pl. Razem uzgodnimy termin, aby kurier mógł bezpłatnie odebrać zużyty sprzęt elektroniczny lub elektryczny z Twojego domu.

GDZIE MOŻESZ ODDAĆ ZUŻYTY SPRZĘT BEZ ZAKUPU NOWEGO?

Zgodnie z przepisami, niewielki zużyty sprzęt możesz bezpłatnie oddać w każdym dużym sklepie z urządzeniami gospodarstwa domowego. Dotyczy to sklepów o powierzchni handlowej przekraczającej 400 m². Zasada ta obejmuje sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego żaden wymiar nie przekracza 25 cm. Mały zużyty sprzęt możesz oddać nawet bez zakupu nowego urządzenia tego samego typu. 
Jeśli nie kupujesz nowego sprzętu tego samego rodzaju i jeden z wymiarów starego sprzętu przekracza 25 cm, przekaż go do punktu selektywnej zbiórki odpadów. W tych punktach można bezpłatnie zostawić zarówno większe, jak i mniejsze urządzenia elektroniczne lub elektryczne.

 

Punkty zbierania zużytego sprzętu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej:

Pełna lista punktów znajduje się tutaj: https://www.gios.gov.pl/pl/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl